ČASTÉ DOTAZY

Jak dlouho je doba hojení?

1 DEN: OBOČÍ JE VÝRAZNÉ A TMAVÉ
Den po zákroku je obočí výrazné ale přesto působí jako nalíčené, vystínované, můžeme vidět přechody. Může být jemně oteklé a zčervenalé okolí tetovaného místa, během několika hodin otok i zčervenání vymizí a kůže se zklidní. Pokud se Vám zdá obočí výrazné, široké, buďte klidné po zahojení bude „tak akorát“. Během prvního dne si na nové obočí začnete zvykat.

2 – 4 DEN: OBOČÍ JE VÝRAZNĚJŠÍ NEŽ PRVNÍ DEN
Působí tmavě sjednoceně, silně a hrubě. Vystínování je mnohem méně znatelné. V těchto dnech můžete být s obočím nespokojené, máte pocit, že se na něj každý dívá, protože je velmi výrazné. Je to ale jen klasická součást procesu hojení. Kůže se začíná stahovat a pomalu se tvoří stroupky.

5 – 7 DEN: OBOČÍ SE SLOUPÁVÁ
Tato fáze hojení je dost nepříjemná, nejméně komfortní a vizuálně nejméně hezká. Začínají se odlupovat stroupky (ideální podoba jsou menší šupinky), ne hrubé strupy. Je velmi důležité stroupky nijak nestrhávat, oblast může lehce svědit. Je nutné tuhle fázi vydržet a obočí neškrábat. Pokud je hodně svědivé hojení v této fázi můžete jemně namazat vazelínou ne však přemazávat! Pouze lehký film do mastnoty pokožky.

8 – 10 DEN: OBOČÍ JE PRYČ!
Nebojte není. Obočí je velmi světlé a málo výrazné, bez znatelných kontur. Zkrátka úplně jiné než bylo po vytetování. U citlivějších pletí může být lehce načervenalé. Toto je však normální. V tenhle moment je kůže zahojená pouze povrchově. Další 3-4 týdny se bude hojit hloubkově a obočí se bude postupně měnit.
Takže NEPANIKAŘÍME!

2 – 4 TÝDEN: OBOČÍ JE ZPĚT!
Postupně mizí zčervenání a pigment je stále viditelnější. Mění nejen svou sytost ale lehce svůj odstín. Můžeme pozorovat změny, stále to však není konečný výsledek, obočí je stále hezčí a hezčí. Kůže je největší orgán a hojení chce čas. Zároveň jsme každý jiný a jinak se nám kůže hojí.

5 TÝDEN: DOHOJENO!
Zahojené obočí je oproti prvnímu dni užší, světlejší a mnohem jemnější a přirozenější. Působí jako lehce nalíčené stínem. Po hloubkové dohojení můžeme teprve zhodnotit, jak obočí chytlo a co bude třeba doladit na korekci. Momentálně však nevidíme finální výsledek ten máme právě až po zmíněné korekci. Ve výjimečných případech jsou nutné dvě korekce. Potom už bude obočí naprosto perfektní.

Péče po aplikaci PMU obočí

I v případě  permanentního make upu obočí  je nutné dodržovat obecná doporučení – neslupovat stroupky ve fázi hojení, udržet místo v čistotě a nenanášet na něj kosmetické přípravky. To znamená, že místo během prvních 4 dnů ani nepudrujte. Zároveň se vyhýbejte sportům a místům, která by mohla způsobit nadměrné pocení – např. Sauna, dlouhé sprhování nebo horká vanna. Pokud je nutné můžete jemně namazat vazelínou nejdříve však až 3 den od aplikace.

Péče po aplikaci PMU rtů

Rty jsou mnohými právem považovány za jednu z nejdůležitějších částí obličeje. Proto se jim vyplatí věnovat zvláštní péči, třeba i v podobě  permanentního make upu rtů . V případě rtů je ale
třeba zvláště dbát na doporučení a vzít v potaz možné nežádoucí účinky.

Po aplikaci přetrvává u rtů, jako ostatně u všech tetovaných míst, mírný otok – a to po dobu dvou dnů. V den aplikace mohou být navíc rty lehce zarudlé. Postupem času se na rtech začnou tvořit
stroupky, které je třeba nechat odpadnout a v žádném případě neodlupovat. Chápeme, že v případě rtů může být tento projev mírnou komplikací, nicméně pro správné vyhojení místa
je tento postup naprosto nezbytný.

Stejně tak se doporučuje neaplikovat na rty žádné kosmetické přípravky a nenamáčet vodou, a to alespoň po dobu prvních 4 dní. Barva rtů bude zpočátku velmi výrazná, a právě během prvních 4
dní dojde k první stabilizaci pigmentu. Velmi výrazná barva může ale působit nepřirozeně, a proto doporučujeme neplánovat důležitá setkání a obchodní jednání během prvních čtyř dnů od aplikace. 24 hodin po aplikaci navíc může působit anestezie a zhoršit tak artikulaci – i s tímto je třeba počítat.

Rty rovněž chraňte před přímým slunečním zářením. Předejdete tak nejen komplikacím, ale také blednutí pigmentu. Pokud se přece jen chcete slunci záměrně vystavovat, nebo zajít do solária – to však ne dříve než měsíc od aplikace – používejte krém s ochranným filtrem.

Péče po aplikaci PMU očních linek

V případě  permanentního make upu očních linek  platí doporučení o dodržování čistoty snad ze všech nejvíce. Dbejte na dodržování hygieny a oči týden nezatěžujte krémy ani jinou kosmetikou.
Pamatujte na to, že dva dny mohou být oči mírně oteklé a můžete také pociťovat jemné pálení – v takovém případě je vhodné použít oční kapky.

Jak je to s PMU v létě?

Inspirujme se v zemích, kde má slunce „trvalé léto“.
To je také odpověď, jestli v létě můžeme tetovat. Ano, můžeme.
Ale měli bychom dodržet základní pravidla:
Důležité je nevystavovat se cíleně slunečnímu svitu, ale běžný pohyb ve venkovním prostředí není problém. Doporučujeme vyhýbat se intenzivnímu pobytu na slunci mezi 11. a 16. hodinou.
Určitě však hned po tetování nejet třeba k moři, na hory nebo na dlouhodobý pobyt v přírodě bez kvalitní ochrany tetování.

Obecná pravidla pro čerstvý permanentní makeup
Ať už máte tetování obočí nebo rtů, v prvních dnech se vyhněte dlouhodobému styku s vodou jako je koupání v bazénu, při kterém máte hlavu pod vodou. A to už ze dvou důvodů. Pro krásný permanentní makeup je potřeba, aby došlo k přirozenému hojení bez rozmáčení stroupků, které běžně vzniká při hojení. Zároveň je důležité nevystavovat se riziku zanesení nečistot a případné infekce do obočí , očí nebo do rtů.

Letní sporty
Omezte intenzitu sportování tak, abyste se vyhnuli nadměrnému pocení. Protože pot je přece voda. Navíc na krůpějích potu vždy snadno ulpívají nečistoty a prach. A tomu se chceme
vyhnout. Takže sportovat určitě můžete, jen zvolněte tempo.

SOS Okamžitá pomoc
Klobouk a brýle

Prodlužte si krásu svého permanentního makeupu zejména v létních měsícíc.
Chraňte jej vhodnými krémy. Ochranné krémy jsou buď fyzikální (minerální) nebo chemické. Fyzikální blokují záření, chemické jej pohlcují. Co ale vybrat na pokožku s permanentním make-upem?
Vhodným řešením jsou ochranné krémy na citlivou pokožku a to jsou především minerální ochranné krémy. Nová generace moderních krémů již nezanechává bělavý povlak, ale jen
důkladný ochranný film. Hlavu raději šetrně krýt prodyšnou přikrývkou a nechat ji „větrat“.
Vždyť na hlavu nám sluníčko pálí nejintenzivněji.

Je zákrok bolestivý ?

Věřte, že proti bolesti budou použity nejlepší anetstetika, aby jste se cítily co nejpohodlněji.

Musím si vzít volno v práci ?

Po zákroku může dojít k mírnému otoku a zarudnutí které zmizí po dobu 2-4 hodin.

Permanentní makeup ihned po proceduře bude vypadat výrazně tmavší asi o 30 – 50 procent.

Během několika dnů se pokožka regeneruje barva se zesvětluje, postupně Váš permanentní makeup získává přirozený vzhled.

Je potřeba korekce ?

Mějte na paměti že pmu zákrok je dvoufázový postup nejedná se o nápravu chyb,  ale o další proceduru, která doladí váš vzhled, úprava umožní vyplnit vzniklé mezery, upravit odstín podle potřeby.

Děláte i mikroblending ?

Dávám přednost postřikováním pigmentu, pudrovou technikou jedná  se o méně traumatickou a přirozenější techniku.

Pokud je to žádoucí muže být poskytnuta smíšená metoda.

Opravujete i z jiných salonu?

Ano, procedura po jiné stylistce bude však stát jako první procedura.pro novou stylistku je to stejně plnohodnotná práce jako u první procedury, znovu se seznámíme s vaší kůží, nakreslím skicu, vyberu pigment a zajistím aby se tento pigment úspěšně spojil s pigmentem předchozí stylistky.

Sledujte nás také na

Kde nás najdete

28 října 341/184
Mariánské hory
Ostrava 70900

Kontaktní údaje

+420 605 329 999

Kukuliačová Petra
studio@makeup-academy.cz
IČO: 05455014